Audioknihy.net - Audioknihy.net na veletrhu Svět knihy 2010 - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Audioknihy.net na veletrhu Svět knihy 2010

datum Út 25 květen 2010, 16:49:42 autor Kačka kategorie_obrazek Kategorie O nás

Již 16. ročník mezinárodního knižního veletrh a literárního festivalu se konal 13. – 16. května na Výstavišti v  pražských Holešovicích.

Mezi vystavovateli návštěvníci mohli najít i stánky několika vydavatelů audioknih, proto jsme nemeškali a rozhodli se na veletrh dorazit. 

Pátek 14. května byl sice trochu poznamenaný nevlídným počasím, nicméně po vstupu do vyhřátých prostor výstaviště byly déšť a pošmourná obloha zapomenuty. Dýchla na nás atmosféra poklidu a pohody, nezaměnitelná vůně nových výtisků knih nás udeřila do nosu a neomylně vedla po jednotlivých křídlech veletrhu.

Po celkové prohlídce a letmém prozkoumání obsahů jednotlivých stánků (samozřejmě, že jsme se k nim ještě poté vrátili) jsme zamířili na první audioknižní akci, která nás v bohatém programu zaujala.
 
Uvedení audioknihy Vidím tvá nebesa, dílo tvých prstů, kterou vydala Česká biblická společnost ve spolupráci s Katedra Autorské tvorby a pedagogiky DAMU. Ukázku následovalo povídání tvůrců o procesu vzniku audioknihy – od prvotního nápadu po CD, které teď drželi v rukou. Načtení biblické Knihy žalmů je jistě skvělým počinem, věříme, že si najde cestu ke svým posluchačům.
 
Poté jsme s nadšením navštívili stanoviště „našich“ vydavatelů. AudioStory, Popron music & publishing (+ Fonia), Radioservis, Tympanum. V záplavě knih se rozhodně neztratila, naopak byla bez ustání obležená chumlem obdivovatelů, audioknižních nadšenců a zvědavců. Tympanum přivezlo své skvělé poslechové stání, které mělo mezi návštěvníky velký úspěch, a samozřejmě představilo nové tituly ze své produkce. AudioStory lákalo na autogramiádu Hany Maciuchové, která kouzelným způsobem namluvila jednu z novinek vydavatelství - Deník Leošky Kutheilové od Blanky Kubešové. Radioservis dovezl pana Zdeňka Svěráka a Vladimíra Kroce, kteří osobně představili Zvukovou kroniku Divadla Járy Cimrmana.
 
Nesmím zapomenout - chválíme bezva nápad pořadatelů s dětským koutkem a válecími polštáři, kde jsme také strávili nějaký čas kvůli odpočinku našich ušmajdaných nohou, děkujeme za možnost strávit příjemný den v prostředí, které je nám tak milé, a těšíme se na další ročník!
 
Kateřina Kapounová