Audioknihy.net - Soutěž na měsíc červenec - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Soutěž na měsíc červenec

datum St 30 červen 2010, 13:48:34 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Soutěž

Nápady laskavého čtenářeMilí posluchači a čtenáři!
Máme pro Vás novou - červencovou - soutěž!
Přečtěte si následující tři dopisy, které psali tři různí čtenáři třem různým spisovatelům, a do okénka níže nám napište, komu jsou psaní určena.


Abyste mohli vyhrát cenu pro tento měsíc, stačí, když uhodnete alespoň jednoho ze spisovatelů, a nebo, když vymyslíte vlastní dopis pro jakéhokoliv spisovatele chcete.

Hrajete o celkem sedm audioknih Nápady laskavého čtenáře, které sepsal Michal Viewegh, namluvil Jiří Lábus a sestavilo je vydavatelství Supraphon.
 

Soutěž trvá do 31. července 2010 do 23:00 hodin.

 

Jiří Lábus, Nápady laskavého čtenáře

1.
Můj milý spisovateli,


chtěl bych Vám velice poděkovat, jelikož Vaše dílo radikálně změnilo můj život. S obrovským zápalem jsem začal u  nás na jezeře lovit ryby. Vodní hladina mě opravdu neuvěřitelně uklidňuje. Tedy, občas se ohlížím, zda mne nepronásledují nějací ti žraloci, ale na druhou stranu zbožňuji to dobrodružství - když nevím, co se bude dít. Připomíná mi to Vás a Váš život, mistře. Díky Vám jsem se beze strachu vydal za hranice své rodné země a jel jsem do Afriky lovit zvěř. Bylo to úžasné dobrodružství a nekonečné vzrušení. Začal jsem cítit, že je můj život úplný... Ale! Přesto přezevšechno si občas připadám ztracený. Jako by mi nikdo nerozuměl, jako by mě nikdo nemohl pochopit, jako bych byl na světě sám. Stejně jako Vy se snažím tento svůj pocit zahnat alkoholem a ženskými. I když, účinnější asi bude to lovení zvěře!


Vzdávám Vám čest

František Poslouchal2.
Vážený pane spisovateli,


píši Vám, protože se musím pochlubit s jednou paradoxní ptákovinou, která se mi nedávno udála. Myslím, že Vám to něco připomene. Onehdy jsem totiž nakreslil sousedce na dveře kosočtverec. Kdybyste ji znal, pochopil byste, proč jsem to udělal a možná byste mi i podal křídu. Je to zkrátka pěkná semetrika. Moje "milá" sousedka však není Češka. Je to jedna z těch snobáckých Francouzek, které chodí s nosánkem nahoru a ofrňuje se nad každou maličkostí. To je samé mon Dieu, mordieu, blíbláblů a tak dále... No každopádně jsem si říkal, jak to sousedku dopálí - jenže: ONA TOMU VŮBEC NEROZUMÍ!!! A kosočtverec jí září na vratech furt. A aby toho nebylo málo, dostal jsem za to ve škole pěkný kartáč a dvojku z mravů. Takže jsem byl nakonec zase potrestán jen já sám. Vůbec se Vám nedivím, že jste emigroval, taky bych to tady zabalil. Vždyť to byl jen takový žert! Ten však zůstal nepochopen stejně jako vaše hra ve Francii. Proto jsem Vám chtěl říct, že nejste sám, kdo to má těžké.

Zdravim

Pepa "ucho" Pil3.
Drahý bývalý kolego,


musím Vám napsat, jak jsem rád, že konečně vyšla ta Vaše kniha v poslouchatelné formě, předtím jsem ji totiž jenom četl a tu se mi kniha zašprajcla do okénka, tu mi ji rozsekal kolemjedoucí vlak, když jsem ji náhodou nechal položenou v kolejišti, a jednou mi ji dokonce ukradl nějaký... ehm... občan, který přespával u nás na stanici, teď jsem si ji konečně koupil na CD a pustil ji místo znělky při příjezdu vlaku - a jaká hned nastala změna, nejen že mi ji nikdo nekrade (protože ji může poslouchat každý se mnou), ale také jsem se konečně začal vyhýbat všem nehodám, které mne při četbě často potkávaly, a nyní mám i čas opravdu jasně pozorovat vlaky.

Salutuje Vám


Honza Doušek z Kostomlat
 

 

 


Do okénka nám napište, jakému spisovateli psal Franta nebo Pepa nebo Honza dopis. A nebo můžete vymyslet psaní vlastní, a to jakémukoliv spisovateli chcete. A upozoňujeme, že dopis nemusí být nutně adresovaný spisovateli žijícímu.


 


Kontakt na Vás: