Audioknihy.net - Objevte s námi tajemství Cimrmanovy truhly v listopadové soutěži - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Objevte s námi tajemství Cimrmanovy truhly v listopadové soutěži

datum Po 1 listopad 2010, 00:00:01 autor Bára kategorie_obrazek Kategorie Soutěž

Náš tým je na stopě nevídanému objevu! Zjistili jsme, že tvůrcem první audioknihy nebyl nikdo jiný než jeden z největších českých dramatiků, básníků, hudebníků, učitelů, cestovatelů, filozofů, vynálezců, kriminalistů a sportovců všech dob - Jára Cimrman.

Jaká stopa nás k tomu dovedla? Není žádnou novinkou, že o Vánocích roku 1966 Dr. Hedvábný objevil při budování krbu na své liptákovské chalupě senzační objev - tzv. Cimrmanovu truhlu s rukopisnou pozůstalostí tohoto českého génia. Truhla však neobsahovala pouze písemnosti, byly zde i některé úžasné vynálezy, jejichž tvůrcem byl právě Cimrman. A jeden z těchto vynálezů nás přivedl k nespornému závěru - Jára Cimrman byl prvním vydavatelem audioknih!

Který vynález to byl? To je právě první část naší soutěžní otázky. Pokud nám na ni odpovíte, můžete vyhrát audioknihu Zvuková kronika Divadla Járy Cimrmana.

A jaké audioknihy Cimrman vydával? Co na nich bylo nahráno? Nebo alespoň - jaký žánr či typ audioknih to byl? Zde naše teorie bohužel zatím pokulhávají. Proto potřebujeme inspiraci od Vás! Jen Vy nás můžete navést na další stopu, která nám pomůže odtajnit osud prvních audioknih v České republice.

 

 Zvuková kronika Divadla Járy Cimrmana

 

Soutěžní otázky:
1) Který Cimrmanův vynález obsažený v Cimrmanově truhle nás dovedl k závěru, že byl Cimrman prvním vydavatelem audioknih?(POZOR! Na tuto otázku existuje jen jedna správná odpověď)

 

2) Co si myslíte, že vydával Cimrman za audioknihy? Jaký byl jejich osud? Proč se je vlastně rozhodl vydávat? Proč vydavatelství zaniklo (pokud ovšem zaniklo)? Zkrátka VŠE, co Vás k tomuto tématu napadá.

(POZOR! Abyste se zařadili do slosování musíte odpovědět na obě soutěžní otázky. Nejoriginálnější odpovědi však budou oceněny malou pozorností)

 

Váš e-mail (abychom Vás měli jak kontaktovat v případě výhry)

 

Všichni jistě víte, jak opravdovou osobností naší historie byl Jára Cimrman . Proto pro Vás máme dvě doporučení: 1) popuste uzdu své fantazii, 2) nebojte se mystifikací.

 

O objevu Cimrmanovy truhly:

Přehrávač

 

zdroj: Český rozhlas