Audioknihy.net - Soutěž na měsíc červen - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Soutěž na měsíc červen

datum Pá 3 červen 2011, 09:49:38 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Soutěž

Květen nás opustil, avšak romantika je pořád s námi. Dny jsou stále delší, noci stále teplejší, a tak není divu, že k sobě mají lidé blíž a blíž. Nechtěli byste si někdy prožít vztah jako z filmu nebo příběh ze zamilované písničky?

Jeden takový příběh i vztah si na vlastní kůži zažila Martina Formanová, manželka Miloše Formana a někdejší přítelkyně Karla Gotta. A my Vám její osud rádi zprostředkujeme pomocí nové audioknihy Skladatelka voňavého prádla od vydavatelství Supraphon.


Skladatelka voňavého prádla

 

Stačí, když v našem textu níže naleznete všechny použité názvy filmů Miloše Formana a známé skladby Karla Gotta. Odměnou se pro Vás stane zmíněná audiokniha.


Soutěžní text:

Když jsem se ráno probudil, ležela stále vedle mne, hvězda včerejšího večera. Krásná světoznámá tanečnice, úchvatná Lady Karneval! Potichu jsem vstal, oblékl si župan a připravil nám společnou snídani do postele. Pohladil jsem její zářivé vlasy, což způsobilo, že otevřela své pomněnkové oči a ukázala mi ten nejkrásnější úsměv, co jsem kdy viděl.

“Kde mám šaty?!” zvolala však záhy. Ale nepolekala se snad proto, že je neměla na sobě, nýbrž proto, že měly nespočetnou uměleckou hodnotu. “Vidíš tamhleten trezor?” ukázal jsem prstem na pokřivený obraz na zdi, “tak tam jsou bezpečně uzavřeny!”

Znovu mi tedy věnovala svůj líbezný úsměv a uvelebila se připravená snídat. Nalil jsem jí kávu, podal jí cukřenku a pak si vzpomněl, že jsem nepřinesl smetánku. Vstal jsem, že pro ni dojdu, ona na mne však zastavila: “Kávu si osladím, ale mléko nepotřebuji!” Otočil jsem se tedy, že se zase vrátím k ní do postele, načež mne poprosila, když prý už stojím, zda bych ji nezahrál něco na klavír. “Nejsem sice žádný Amadeus, ale co bych pro tebe neudělal!” Usedl jsem tedy na stoličku, položil prsty na klávesy a spustil jsem nejpříhodnější píseň, co jsem jen mohl. “Když muž se ženou snídá-á-a-a-á....Dost bylo zábavy, naproti je Valmont, tak jsem nám na oslavu tvého včerejšího úspěchu koupil doutník!”

Užívali jsme si tedy chuť ranní kávy a silného doutníku, když v tom se malý žhavý uhlík dotkl mého saténového ležení. “Hoří, má panenko!” zvolal jsem. Pak jsem ze sebe ale pohotově stáhl župan a uhasil jím ony dotěrné plaménky. Stál jsem před ní jen tak, jak mne bůh1 stvořil, prohlédla si mne svýma jasnýma očima a já si uvědomil, že v místnosti vzplanul další oheň. Políbil jsem ji na rty a řekl: “Pojď, ukážu ti cestu rájem!”

 

Do rámečku nám prosím napiště všechny názvy filmů a písní, které jste v textu našli.

Ještě poradíme, že můžete najít pět písní a čtyři filmy.

 

A do tohoto rámečku nám prosím napiště Vaši e-mailovou adresu, abychom Vás mohli kontaktovat v případě výhry.Soutěžit můžete až do 30. června 2011.
Přejeme, ať Vás obklopují zvonky štěstí!

 


1 v německém překladu der Gott