Audioknihy.net - Dvanáct rozhněvaných mužů - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Dvanáct rozhněvaných mužů

datum Po 6 červen 2011, 12:03:46 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Není svědek jako svědek, není zločin jako zločin a není zločinec jako zločinec. Nakladatelství XYZ se po dlouhém vyjednávání podařilo získat práva na exkluzivní vydání slavné divadelní hry Dvanáct rozhněvaných mužů v audio podobě. Proslulé justiční drama amerického scenáristy a spisovatele Reginalda Rose se odehrává v průběhu devadesáti minut v uzavřené místnosti.

Dvanáct porotců má jediný úkol – jednomyslně rozhodnout o vině či nevině mladého muže, který je obžalován z vraždy svého otce.


V novém překladu Ladislava Šenkyříka, v nové audioverzi Jiřího Hubičky a v režii Jitky Škápíková dvanáct porotců ztvární: Viktor Preiss, Josef Somr, Jiří Langmajer, Oldřich Vízner, David Novotný, Petr Kostka, Petr Oliva, Michal Pavlata, Jiří Dvořák, Pavel Rimský, Vladimír Javorský a Alexandr Minajev.Dvanáct rozhněvaných mužů je drama, které je napsáno jako napínavá soudní pitva. Využívá přirozeného dramatizmu sportovního utkání a rafinovaně operuje s rytmem vzrušení a klidu,“ napsal Václav Havel ve své studii.

Zdroj

 

Audiokniha v nakladatelství XYZ

 

 

Z natáčení audio verze dramatu Dvanáct rozhněvaných mužů - fotografie

Přichází 12 rozhněvaných mužů!