Audioknihy.net - Pusťte si písmena do uší! Poslouchejte audioknihy - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Pusťte si písmena do uší! Poslouchejte audioknihy

datum Čt 16 červen 2011, 12:01:55 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Knížky v moderní době nejsou jen tištěné. Stále více se prosazují digitální, které poté čteme na elektronických čtečkách nebo tabletech. A do módy se vracejí i audioknihy v podání předních českých herců. Sluchátka a písmenka do uší!

Pohádky na gramodeskách nebo magnetofonu jsme jako malí poslouchali skoro všichni. Nejen díky tradici rozhlasové četby u nás se nedávno vrátily. A přivedly s sebou i detektivky, thrillery, sci-fi romány... Národ si konečně přestává myslet, že knihy na cédéčkách jsou jen pro nevidomé.

Na Světě knihy (veletrh knížek) bylo přítomno jak svěží mladé vydavatelství Tympanum, tak například Radioservis, jenž díkybohu ve své produkci zdaleka nečerpá jen z archivu ČRo z minulého století. Obě vydavatelství nabízejí vedle klasických zvukových cédéček i disky naplněné formátem mp3. Na jejích stránkách si mlvuné knihy můžete koupit.

Není nic snazšího, než si jednu dvě stáhnout do smartphonu nebo MP3 přehrávače a pustit ve vlaku nebo při žehlení košil do zvukovodů. Vybrali jsme pro vás několik kousků, které stojí za povšimnutí.

Ale pozor: Jde o velmi návykovou záležitost!

 

Žena se sluchátky

Zdroj obrázku: Blesk.cz

Celý článek ZDE