Audioknihy.net - Knihy pro nevidomé děti jsou čím dál víc audioknihy - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Knihy pro nevidomé děti jsou čím dál víc audioknihy

datum Po 27 červen 2011, 11:55:25 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Přečtěte si článek od Renaty Petříčkové.

Věděli jste, že i nevidomé děti mohou chodit do knihovny? Je to tak, Knihovna a tiskárna pro nevidomé K.E. Macana toto umožňuje a to navíc zcela zdarma.

Knížky si mohou děti půjčovat buď osobně, nebo pomocí poštovní služby. Paní Dagmar Turková, vedoucí úseku knih, se ráda podělila o několik dalších zajímavostí, které na velmi obsáhle a přehledně zpracovaných webových stránkách této knihovny nenajdete. Třeba jakou knížku mají nevidomé děti nejraději? Ale vezměme to od začátku…


Uživatelů není málo

Služby této speciální knihovny a tiskárny využívá v současnosti na 5000 uživatelů, z nichž asi třetina dochází do knihovny osobně, zbytek využívá poštovních služeb. A když už jsme u těch čísel, knihovna disponuje téměř 4000 tituly v 10 i více kopiích a kvůli velkému zájmu čtenářů, je i to někdy málo.

 

Jak se stát uživatelem?

Přesný postup najdete na stránkách Knihovny a tiskárny pro nevidomé, ale Dagmar Turková ve stručnosti vysvětluje:

„Čtenář musí vyplnit naši přihlášku, doložit potvrzením od očního lékaře nebo kopií průkazu ZTP/P, že má nárok naše služby využívat a pak jen pošle seznam knih o které má zájem. Někdo nechá výběr na nás s tím, že si určí žánr, jiný si naopak velmi hlídá, aby dostával jen objednané tituly. Doporučujeme raději delší seznam titulů, aby bylo z čeho vybírat.“

Výpůjční doba je také netypická, pro studenty základních, středních a vysokých škol je to celý školní rok, tedy 10 měsíců a je-li to potřeba, výpůjčku lze bez problémů prodloužit.

knihy pro nevidomé
 

Celý článek s názvem Knihy pro nevidomé děti jsou čím dál víc audioknihy