Audioknihy.net - Knihy pro nevidomé děti jsou čím dál víc audioknihy - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Knihy pro nevidomé děti jsou čím dál víc audioknihy

datum Po 27 červen 2011, 11:55:25 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Přečtěte si článek od Renaty Petříčkové.

Věděli jste, že i nevidomé děti mohou chodit do knihovny? Je to tak, Knihovna a tiskárna pro nevidomé K.E. Macana toto umožňuje a to navíc zcela zdarma.

Knížky si mohou děti půjčovat buď osobně, nebo pomocí poštovní služby. Paní Dagmar Turková, vedoucí úseku knih, se ráda podělila o několik dalších zajímavostí, které na velmi obsáhle a přehledně zpracovaných webových stránkách této knihovny nenajdete. Třeba jakou knížku mají nevidomé děti nejraději? Ale vezměme to od začátku…


Uživatelů není málo

Služby této speciální knihovny a tiskárny využívá v současnosti na 5000 uživatelů, z nichž asi třetina dochází do knihovny osobně, zbytek využívá poštovních služeb. A když už jsme u těch čísel, knihovna disponuje téměř 4000 tituly v 10 i více kopiích a kvůli velkému zájmu čtenářů, je i to někdy málo.

 

Jak se stát uživatelem?

Přesný postup najdete na stránkách Knihovny a tiskárny pro nevidomé, ale Dagmar Turková ve stručnosti vysvětluje:

„Čtenář musí vyplnit naši přihlášku, doložit potvrzením od očního lékaře nebo kopií průkazu ZTP/P, že má nárok naše služby využívat a pak jen pošle seznam knih o které má zájem. Někdo nechá výběr na nás s tím, že si určí žánr, jiný si naopak velmi hlídá, aby dostával jen objednané tituly. Doporučujeme raději delší seznam titulů, aby bylo z čeho vybírat.“

Výpůjční doba je také netypická, pro studenty základních, středních a vysokých škol je to celý školní rok, tedy 10 měsíců a je-li to potřeba, výpůjčku lze bez problémů prodloužit.

knihy pro nevidomé
 

Celý článek s názvem Knihy pro nevidomé děti jsou čím dál víc audioknihy