Audioknihy.net - Český Honza pomáhá seniorům - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Český Honza pomáhá seniorům

datum Út 12 červenec 2011, 12:08:47 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Víte, že koupí pohádky pro děti můžete přispět na nadační fond pro seniory? Pokud si u Radioservisu zakoupíte audioknihu Český Honza, přispějete tak na účet Nadačního fondu Veselý senior.

CD Český Honza vypráví klasické pohádky s neobyčejnými příhodami obyčejného kluka z vesnice. Pojednává o tom, jak se Honza dostal do pekla, jak získal Kačenku, jak se vyučil, jak se učil tajné řeči a další. Na pohádkách se podílí Petr Kostka, Viktor Preiss, Miloš Hlavica, Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Carmen Mayerová, Jana Preissová a Růžena Merunková. 

Český Honza

Audioknihu naleznete v našem rozcestníku nebo na stránkách Radioservisu

 

Veselý senior je nadační fond, který vznikl jako podpora pro nemocné, ale i zdravé seniory a pro zařízení pro ně určené.

"Stáří je etapou života, která čeká každého z nás, a proto bychom ji neměli ignorovat. Prostřednictvím fondu bychom chtěli změnit dosavadní stereotypní pohled na stáří, překonat předsudky o životě, postavení a významu seniorů ve společnosti. Přesvědčit nejen mladou generaci, ale i ostatní občany, aby přijali princip solidarity a uznali, že i starší lidé přinášejí do života společnosti své nezastupitelné kvality. Získáváním finančních prostředků chce Veselý senior, nadační fond, přispět ke zlepšení kvality, podmínek a služeb v léčebnách pro dlouhodobě nemocné i v domovech seniorů.
Proč název "Veselý"? Neboť s pozitivním přístupem a humorem se situace řeší snadněji. I senioři, ať už nemocní či zdraví, touží po setkání, vlídném zacházení, dotyku, společenském vyžití a pocitu, že jsou ještě užiteční. Nemusejí být nutně pasivní a pesimističtí. Když jim společnost dá šanci a oni se budou cítit i v pokročilém věku prospěšní, pak se jejich postoj změní."

Veselý senior

 Text a logo: Veselý senior

 

Pokud tedy chcete přispět k důstojnému stáří našich seniorů a zároveň udělat radost svému dítěti, pak si kupte tuto audioknihu.