Audioknihy.net - Honzíkova cesta pro další generaci - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Honzíkova cesta pro další generaci

datum Čt 11 srpen 2011, 14:43:04 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Vydavatelství Popron Music si na měsíc září připravilo pro dětské posluchače velikou novinku s názvem Honzíkova cesta. Průvodcem po Honzíkových prázdninách se stal Václav Postránecký.

Václav Postránecký načítá audioknihu Honzíkova cestaPo několik generací oblíbená knížka Bohumila Říhy vypráví o velké cestě pětiletého chlapce. Honzík jede poprvé sám vlakem z Prahy do Koníkovic k dědečkovi a babičce. Na vesnici zažívá spoustu dobrodružství a seznámí se s mnoha pro něj nezvyklými věcmi, které jsou pro malého městského kluka zcela nové. Co všechno Honzík zažije se dozví malí posluchači při poslechu této knihy, na kterou si jistě každý rodič rád zavzpomíná.

„Knihu jsem zaznamenal krátce na to, co vyšla. Tenkrát jsem ji vnímal jako zajímavé hezké čtení, ale v zásadě běžný dětský příběh,“ přiznává Václav Postránecký. Jak známý herec prozradil, podobné cestování totiž sám v dětství zažil:

„Jako malý šestiletý kluk jsem jezdil z Masaryčky, kde mne maminka dala průvodčímu, do Nelahozevse, ale tam žádný dědeček s vozíkem nečekal a musel jsem sám šlapat ještě tři kilometry do Lešan.“

 

    Honzíkova cesta

 

Poutavé vyprávění doplňují autentické zvuky zvířátek a venkovského prostředí. Kniha vyšla poprvé v roce 1954, i po 57 letech se těší u čtenářů velké oblibě. Jak na závěr Václav Postránecký dodává, literární hodnota se člověku jeví až dodatečně:

„Dnes, když si to po letech přečtete, tak zjistíte jak mistrně jsou zachyceny jemné okolností dětského vnímání. To je báječné a naprosto jedinečné. Knížka v člověku stále evokuje velmi zřetelné obrazy a vzpomínky, což je krásné. Nedivím se, že Honzíkova cesta zůstává povinnou četbou ve škole, protože takových textů nevzniká mnoho.“


  Václav Postránecký načítá audioknihu Honzíkova cesta


Oblíbená knížka několika generací vychází jako audiokniha na 2 CD, trvá 2 hodiny a 2 minuty a vyjde k 29. srpnu 2011.

Audioknihu naleznete i v našem rozcestníku.

Přejeme příjemný poslech!

 

Foto a text: Popron Music