Audioknihy.net - Další dvě povídky Agathy Christie na audioknize - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Další dvě povídky Agathy Christie na audioknize

datum Po 19 prosinec 2011, 15:21:47 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Máme příjemnou zprávu pro milovníky Agathy Christie! Vydavatelství Radioservis totiž přišlo s další novou audioknihou, na které jsou nahrány hned dva její příběhy - Chrámek bohyně Astarté a Zlaté pruty.

Agatha Mary Clarissa Christie Mallowan se narodila 15. září 1890 v přímořském letovisku Torquay jako nejmladší dítě amerického přistěhovalce a jeho anglické ženy. Po studiích v Paříži se v roce 1914 se provdala za důstojníka Archibalda Christieho. Za války Agatha zůstala v Ashfieldu a pracovala jako dobrovolná sestra a lékárnice v místních nemocnicích. Tam získala značné znalosti o jedech, které později využila ve svém díle. Po válce se Archie vrhl do podnikání v Londýně, zatímco Agatha zůstala doma se svou dcerou Rosalind, která se narodila rok po skončení války.

V roce 1920 Agatha Christie vydala první román - Záhadu na zámku Styles. Patřičné pozornosti se jejímu dílu dostalo až v roce 1926, kdy vyšel román Vražda Rogera Ackroyda. V tentýž rok však smrt matky spolu s manželskou krizí vedly k nervovému zhroucení Agathy Christie, které vyvrcholilo jejím záhadným zmizením. Manželé Christieovi byli v dubnu 1928 rozvedeni. V roce 1930 se Agatha vypravila Orient-expresem do iráckého města Ur, kde se její přátelé podíleli na archeologickém výzkumu. Tato cesta znamenala velký zlom v jejím životě, neboť v Uru poznala Maxe Mallowana, o 15 let mladšího archeologa, za kterého se zanedlouho ve skotském Edinburghu provdala. Ve třicátých letech rozdělovali novomanželé svůj čas mezi několik domovů v Anglii a archeologické expedice na Blízkém východě. Během druhé světové války sloužil Max Mallowan jako styčný důstojník v severní Africe, zatímco Agatha znovu pracovala jako dobrovolnice ve výdejně léků. Po válce manželé Mallowanovi obnovili své cesty na Blízký východ. Začátkem padesátých let dosáhla vrcholu druhá kariéra Agathy Christie, a to jako autorky divadelních her, když byly v Londýně uvedeny její hry Past na myši (1952) a Svědek obžaloby (1953). Agatha Christie zemřela ve svém domě ve Wallingfordu 12. ledna 1976.

Od roku 1920 se prodala více než miliarda výtisků jejích knih. Jen bible Agathu Christie překonává v počtu jazyků, ve kterých je dostupná.

 

 

Agatha Christie

 

Chrámek bohyně Astarté 29:13

Zlaté pruty 24:08

Překlad a dramatizace: Eva Ruxová

Režie: Petr Adler

 

Audioknihu neleznete i v našem rozcestníku.