Audioknihy.net - František Novotný vzkazuje ústy Luďka Munzara: - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


František Novotný vzkazuje ústy Luďka Munzara:

datum Út 20 prosinec 2011, 08:31:14 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Novinky

O tom, že má Luděk Munzar milý, příjemný a přátelský hlas, nemusíme dlouze polemizovat. Proto si můžeme rovnou pustit audioknihu Buďme blaženi, kde recitovla básně svého přítele Františka Novotného.

 

Františku, kamaráde drahej..

.. kolikrát jsem ti už řekl, že neumím recitovat a že je mi to dokonce velmi protivné. Ale taky jsem ti mnohokrát řekl, jak mám rád tvoje básničky, tvoje verše a že si je častokrát čtu potichu, jen tak pro sebe.A teď jsem se drze pokusil ty krásné verše přečíst nahlas, protože jsem z celého srdce přesvědčený, že ta prostá, obyčejná, krásná česká slova by měli lidé, zvlášť v dnešní polámané, přihlouplé, hrubé a vulgární době poslouchat co nejčastěji. Tak, jako když jsme byli malí a maminky nám šeptaly do dušiček vlídná slůvka a slovíčka a my až později poznávali, že to je dar, který jsme dostali od Pána, ta naše řeč mateřská.

Děkuju ti Františku. Tvůj Luděk

Luděk Munzar, 19. 10. 2011

 

Rád čtu verše Františka Novotného: Jsou skvělé. Už sbírka Ozvěna, sličná, štíhlá knížka pro mne udělala to, co očekávám od poezie. Pověděla mi o tom, čím se trápíme, z čeho se nám vrací radost a jak se vyškrábat když jsme na dně. V jeho verších je krása, smysl, a to, co trvá. Kdyby byl František právník a ne básník, psal by o zákonech člověka. Buďme blaženi z poezie, která v nás zůstává a přichází v pravý čas.

Arnošt Lustig, 23. 8. 2003

PhDr. František Novotný
se narodil v červnu 1943 v Praze. Vystudoval FF UK a FŽ UK tamtéž, básník, textař, rozhlasový publicista. Je autorem sedmi knižních titulů – Víc než jen hlas – spolu s Jiřím Vejvodou, Óda na radost, Ozvěna tenká jako vlas, Blažení, Ztratil jsem hlad, dostal chuť, Kdyby čert na koze jezdil, Buďme. Je dlouholetým redaktorem Českého rozhlasu 2 – Praha, známý z pořadů Textempore, Šansony, songy a písničky, Jak to vidím… z nedělních Dobrých jiter a komponovaného pořadu To je život. Je od počátků dvorním textařem skupiny Spirituál kvintet, ale spolupracoval i s Karlem Zichem, Karlem Černochem, Michalem Prokopem a dalšími.

 

Buďme blaženi

 

Text: Radioservis a. s.

Audioknihu vydává Radioservis a. s.

Nalézt ji můžete i v našem rozcestníku.