Audioknihy.net - Projekt Rozeznění – Lidice 2012 - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Projekt Rozeznění – Lidice 2012

datum So 3 březen 2012, 07:50:06 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

V roce 2012 uplyne 70 let od zničení Lidic. Přeživší pamětníci odcházejí a nové generace brzy nebudou mít žádný přímý kontakt s pamětí místa. 

Občanské sdružení Sonosféra o.s.se rozhodlo vytvořit trvalou zvukovou expozici na základě dramatického zpracování osudů obyvatel Lidic.

Dílo bude dostupné nejprve v české a německé jazykové verzi (později v anglickém a ruském jazyce).
 
 
 
 
Návštěvník Lidic během procházky pietním územím vyslechne audiodrama inspirované životem vesnice před tragickou událostí.
V recepci muzea si vypůjčí upravený mobilní telefon se sluchátky a vydá se do prázdného údolí, kde stávaly Lidice. Telefon jako přehrávač automaticky vybírá, spouští a mixuje jednotlivé části nahrávky podle toho, kde se posluchač právě nachází. Audiodrama je interaktivní, konečná podoba zážitku záleží na trase návštěvníka v lokalitě. Posluchač je motivován, aby objevoval detaily krajiny a hledal vizuálně místa, ke kterým se jednotlivé příběhy prostorově vážou - například kde býval mlýn, hospoda, rybník nebo kostel.  Záleží na každém hledači, kolik původních obyvatel potká, která zákoutí vesnice zaslechne... Přístroje nevyžadují obsluhu, pracují samy. Stačí jen chodit, hledat a poslouchat... 
Poprvé návštěvníci audiodrama uslyší 8. června 2012.
 
Zdroj: Panáček v říši mluveného slovaProjekt Rozeznění – Lidice 2012