Audioknihy.net - Audiokniha Čaroděnice školou povinné - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Audiokniha Čaroděnice školou povinné

datum Pá 19 únor 2010, 19:17:18 autor Bára kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Z Barbory Hrzánové se stala čarodějnice školou povinná v nové audioknize z čarodějnického prostředí...

Herečka Barbora Hrzánová v červnu ve studiu namluvila audioknihu Čarodějnice školou povinné. Knihu o dívce, toužící stát se dobrou čarodějnicí, vydalo nakladatelství XYZ a v září 2009 vyšel tento příběh, známý mimo jiné i  z televizní obrazovky, na 2CD  u vydavatelství Popron Music.

 

Hlavní hrdinka Mildred Virválová na Akademii slečny Krákavé společně s nejlepší přítelkyní Maud Měsíčkovou, namyšlenou spolužačkou Ethel Svatouškovou a učiteli prožívá ztřeštěná dobrodružství.

 

Zajímavostí je, že hlavní postavu série Mildred Virválovou, znal svět mnohem dříve, než spatřil světlo světa Harry Potter. Knihy o dívce, toužící stát se dobrou čarodějnicí, se staly velmi populární v mnoha zemích a potěší jak malé, tak i větší čtenáře.

 

Knižní sérii následovalo i filmové zpracování a již zmiňovaný televizní seriál. Doposud se knih s jejími dobrodružstvími prodalo více než 3.000.000 kusů.

 

 „Myslím si, že je kniha Čarodějnice školou povinné pěkný dárek, jak za vysvědčení nebo na začátek školního roku, je to úplně jedno, za co bude. Je spojena se školním prostředím. Spolužačky jsou úplně normální holky, které navíc umějí čarovat. Musejí chodit do školy, mají podobné starosti s učením  jako naše děti ve školách. Jsou si s nimi věkově blízké i těmi starostmi. Zároveň je tam spousta tajemství, čar, kouzel a nebezpečí. Navíc děvčata jsou odvážná, drží spolu basu, to přátelství mezi nimi je moc pěkné“, říká Barbora Hrzánová.

 

 

Mildred je „nejhorší“ a trochu neohrabanou studentkou akademie čar a kouzel, s jejími přáteli a učiteli. Sice nepochází z čarodějnické rodiny, ale vždy se toužila stát skutečnou čarodějnicí. Odradit od studia ji nemůže ani její talent na průšvihy, ani strach z výšek a tmy a ani to, že s oblibou poplete nějaké to zaklínadlo či špatně namíchá lektvar.

 

Podstatou příběhu jsou mimo jiné právě její ztřeštěná dobrodružství, různé příhody, průšvihy, ale i úspěchy, protože Mildred přece jenom není úplně nejhorší, jak by se na první pohled mohlo zdát. Naštěstí má mnoho kamarádek, které jí se vším pomůžou a zastanou se jí. Má ale také nepřátele – třeba namyšlenou Ethel Svatouškovou, která ji hodně podceňuje a posmívá se jí.

 

Režisér audioknihy, František Špergr, říká: „Myslím si, že paní Hrzánová je ideální představitelka pro tyto nejrůznější figurky, pro holčičí role, protože s dívčí kategorií velmi dobře cítí. Všechny charaktery, které v knize jsou, postavila velmi hezky“.
„Audiokniha se mi namlouvala moc dobře. Je tam spousta postav a ještě navíc jsou to postavy kouzelné a jsou tam také zvířata, to já mám taky moc ráda. Mohla jsem se vyřádit“, dodává známá herečka.