Audioknihy.net - Audiokniha Darda Ireny Douskové vychází současně na CD i digitálně! - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Audiokniha Darda Ireny Douskové vychází současně na CD i digitálně!

datum Út 13 listopad 2012, 12:22:45 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

V pátek 9. listopadu 2012 vyšel bestseller Ireny Douskové Darda jako audiokniha načtená Barborou Hrzánovou. Kromě 5CD si ji bude možné, hned v den vydání, koupit v digitální podobě na adrese SUPRAPHONline.cz  a zároveň se dostane do nabídky dalších digitálních servisů, jako jsou například Audioteka.cz, MusicJet a iTUNES.

Helenka Součková, hrdinka románů Ireny Douskové Hrdý Budžes a Oněgin byl Rusák, dospěla, je herečkou v pražském divadle, hraje v populárních seriálech, má dvě děti, několik věrných kamarádů, vzpomínky na otce pohřbeného v Izraeli a neztratila smysl pro humor. Což je zvláště obtížné v situacích, do kterých se nečekaně dostane. Nejdříve ji opustí manžel Jindřich Darda, protože si, zcela pragmaticky, najde mladší milenku. Po trápeních s rozchodem následuje další darda – Helena závažně onemocní a prožívá stavy, které zná každý těžce nemocný člověk. Irena Dousková svou knihu pojala jako závěrečnou část trilogie, s jasnými autobiografickými rysy. Skutečný prožitek mezních situací a schopnost jeho sdělení je neocenitelnou předností zajímavého, vtipného a silného románu. Naše album navazuje na čtyřdeskový komplet SU 6150-2 předchozích audioknih, takže Barbora Hrzánová dovrší svým vyprávěním příběhy Helenky Součkové od dětství do aktuální současnosti.

 

Vypráví Barbora Hrzánová

Režie Naďa Dvorská

Román Darda je závěrečnou knihou z volné trilogie spisovatelky Ireny Douskové. Skutečný prožitek mezních situací a schopnost jeho sdělení je neocenitelnou předností zajímavého, vtipného a silného románu. Nahrávka navazuje na čtyřdiskový komplet předchozích audioknih Hrdý Budžes a Oněgin byl Rusák, které rovněž načetla Barbora Hrzánová. „Moc se mi líbí herecká poloha a energie, kterou Bára do interpretace mých knih vložila a jsem jí vděčná, že Helenu Součkovou, hlavní hrdinku románů, provází od začátku až do konce,“ komentuje vydání audioknihy Irena Dousková a dodává „ Mám radost ze současného trendu, kdy knihy vychází i v audio podobě. Všechno, co nějakým způsobem podporuje čtení, knížky, literaturu, je dobré… audioknihy také ráda poslouchám, nejčastěji na chalupě. Takže je mám spojené s pocitem klidu, pohody a tichého venkovského podvečera,“ doplňuje svoje úvahy autorka.

 

Románový bestseller Darda se dočkal také originálního divadelního zpracování v režii známého herce a dramatika Arnošta Goldflama. Tato chytlavá novinka Divadla Na Jezerce má premiéru s magickým datem 12. 12. 2012. V hlavní roli uvidíme Báru Hrzánovou, spolu s ní v Dardě hrají Lenka Vlasáková, Miluše Šplechtová, Petr Vacek, Jan Hrušínský a další herci z Jezerky. Darda je již dvacátou šestou premiérou Divadelní společnosti Jana Hrušínského, která letos slaví své desáté narozeniny.

 Digitální verzi titulu stahujte na SUPRAPHONline.


Darda - vypráví Barbora Hrzánová - z natáčení audioknihy Ireny Douskové
 

Zdroj