Audioknihy.net - Automobilové audioknihy - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Automobilové audioknihy

datum Út 20 listopad 2012, 07:38:59 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

S vůní šminek a benzínu - audiokniha obsahuje vyprávění a vzpomínání herecké dvojice Jana Hlaváčová a Luděk Munzar na své osobní zážitky z prostředí automobilových závodů a hereckého zákulisí. Nahrávka byla pořízena živě při veřejných vystoupeních. O mluvícím golfíku - audiokniha obsahuje úsměvné příběhy o mluvícím autíčku, které napsal Petr Axel Postřehovský. 

S vůní šminek a benzínu

Autor:Jana Hlaváčová , Luděk Munzar

Interpret: Jana Hlaváčová , Luděk Munzar

Vážení posluchači - to začínám pěkně blbě, že? Tedy - Vážení, pokud jste se rozhodli poslechnout si záznam veřejné nahrávky pořadu "S vůní šminek a benzinu" a vydržíte až do konce, vězte, že je to velice (bohužel!) zkrácený záznam vystoupení v klubu plzeňského Komorního divadla. Když jsme v roce 1990 odešli z Národního divadla, protože naše představy o smyslu, poslání a hlavně práci na naší první scéně byly diametrálně jiné, než nového vedení, udělali jsme jakýsi krok do tmy...Umělecká agentura paní Jaroslavy Svobodové z České Lípy nám nabídla možnost pořadu - dá se říct - besed s diváky. Zajistila (nemáme přesnou evidenci) zhruba víc než 350 vystoupení v městech, městečkách, ale i v malých vesničkách, kde jsme odpovídali na dotazy - a tak vznikl vlastní pořad nazvaný "S vůní šminek a benzínu". Častokrát se stalo, že ve vyprodaných sálech se lidé neptali, ale sami se vyjadřovali k tomu, co je trápilo, zlobilo, překvapovalo, ale i těšilo. Každý večer byl jiný, podle toho, jací lidé se rozhodli s námi setkat. Nahrávka, kterou máte, je jenom střípek setkání s lidmi, kteří nás znali z Národního divadla, televize, rozhlasu. Unavovalo, ale neponižovalo nás harcování za plískanic, sněhu, neposypaných silnic - třeba z Jablůnkova na moravskoslovenských hranicích na druhý konec republiky až někam k Aši... i když to často zavánělo obrozeneckým putováním hereckých společností z dob Josefa Kajetána Tyla. Moje žena vždycky divákům šibalsky říkala: "...dřív jste jezdili vy za námi - dnes my jezdíme za vámi, nevidím v tom žádný rozdíl... Tak se mějte pěkně!" A já dodávám: "...a buďte hodně zdraví a netrapte se lidskou zlobou, závistí a nenávistí - vždyť vám dali do kolébky krásnou věc - LÁSKU!"

Jana Hlaváčová Luděk Munzar

Zdroj 

 

 

O mluvícím golfíku

Autor: Petr Axel Postřehovský

Interpret: Jan Potměšil

Viděli jste už někdy auto, co mluví, jí dorty, počítá, sbírá houby, lyžuje a jezdí samo? Že ne? Pak se musíte seznámit s Golfíkem a jeho majitelem Honzou. Pan Honza i jeho přítelkyně Helenka se kamarádí s dětmi z okolí a všichni společně s neobyčejným autem, co má tak trochu lidskou duši, zažívají nejrůznější dobrodružství. Úsměvné příběhy o mluvícím autíčku napsal Čech Petr Axel Postřehovský, který žije mnoho let v Kanadě a ve Švýcarsku. Vyprávěl je svým dvěma synům, Patrikovi a Filipovi, kteří si vyžadovali stále další a další pokračování. Věříme, že toto hravé vyprávění zaujme i vaše děti.

Zdroj 

 

Další audioknihy od Audioteky:

 

Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů

Strašidelné pověsti z plzeňského kraje

Hrůzostrašné příběhy - Vřeštící lebka a 2 další povídky