Audioknihy.net - Tatínek není k zahození - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Tatínek není k zahození

datum Po 3 prosinec 2012, 19:56:30 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Arnošt Goldflam, herec, režisér, dramatik, pedagog a spisovatel napsal a nyní si i namluvil pohádkovou knihu pro děti a jejich tatínky.

 

V anketě Magnesia Litera byla v roce 2005 jako nejlepší kniha pro děti a mládež vybraná sbírka pohádek Tatínek není k zahození od Arnošta Goldflama. Nyní autor své pohádky dokonce sám namluvil, a tak se dostávají do do audioknižní podoby.

Arnošt Goldflam pohádky věnoval svým dětem a také všem tatínkům, aby se mohli chlubit hrdinskými činy a vylepšili si tak svůj, někdy trochu pošramocený obraz a dokázali, že tatínek rozhodně není k zahození.

„Když bylo mé dceři Sylvě asi deset let, vyprávěl jsem jí smyšlené pohádkové příběhy. V nich jsem já coby tatínek vždy nějakým nedopatřením vykonal záslužný čin. Například jsem vyhrál nějakou disciplínu na olympiádě, zachránil princeznu a podobně. Ona se tomu tehdy velmi smála, kdepak by mohl tatínek něco takového! Možná, že ji připadalo docela pravděpodobné, že ty hrdinské činy by takový tatínek jako je její mohl opravdu vykonat nanejvýš nějakým nedopatřením, zázrakem nebo omylem. Ale je fakt, že se staly - aspoň v těch pohádkách. Teď po letech jsem si na to všechno vzpomněl a sepsal jsem patnáct pohádek, abych je mohl předčítat svému synkovi Otto Antonínovi čili Ottoníčkovi, až mu bude těch pět a víc,“ napsal tehdy ke knize její autor a nyní i vypravěč.

 

Tatínek není k zahození

 

Obsah CD:

  • Tatínek a drak lidožrout
  • Tatínek a strašidelný dům
  • Tatínek a olympijské hry
  • Tatínek a čert
  • Tatínek a mimozemšťani

 

Rrežie Jana Jiráně

Hudba Dominik Renč

Výtvarná podoba obalu (a knihy) Petra Goldflamová Štětinová

Audioknihu vydává Audioberg

a trvá 58 minut.

 

Distribuce Radioservis a. s.