Audioknihy.net - Nové pohádky na Supraphonu - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Nové pohádky na Supraphonu

datum Po 21 leden 2013, 07:08:38 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Vydavatelství Supraphon představuje nové audioknihy. Jsou to pohádkové audioknihy a hlavní hrdiny známe opravdu dobře.  

JAROSLAV NĚMEČEK, LJUBA ŠTÍPLOVÁ: Čtyřlístek v pohádce
 
Čtyřlístek v pohádce a Čtyřlístek a drak
 
Myšpulín Tomáš Hanák, Bobík Milan Šteindler, Fifinka Magdalena Reifová, Pinďa David Novotný, Vypravěč Václav Vydra
Hudba Vadim Petrov
Režie Lída Engelová
 
Kocour Myšpulín, prasátko Bobík, pejsek Fifinka a zajíček Pinďa jsou  čtyři kreslení přátelé, jejichž dobrodružné a legrační kreslené komiksové příběhy baví od roku 1969 děti i jejich rodiče. Za desetiletí své existence v časopisech, knihách, na poštovních známkách, mincích a od ledna roku 2013 také ve filmu, se staly skutečným kulturním fenomenem. Není tedy divu, že dobrodružství čtyř kamarádů si můžeme nyní též poslechnout. V prvním příběhu Čtyřlístek v pohádce jsou naši hrdinové dovedeni kouzelnou liškou do pohádkové země, kde napraví několik malérů. Myšpulín pomůže místo chybějící kočky vytáhnout velikou řepu, Honzu místo na pec nasměrují kamarádi do světa, princi poradí, která spící dívka je Šípková Růženka a za odměnu jsou pozváni na královskou svatbu princezny vysvobozené ze zakletí černokněžníka. Ve druhém příběhu, nazvaném Čtyřlístek a drak dostanou přátelé za úkol pohlídat nezbedného pohádkového dráčka. Každý z nich malému drakovi vypráví večer pohádku na usnutí a ve dne jej učí létat, jako by to byl drak papírový.
 
Oba příběhy doprovází veselé písničky, v nichž se všichni představitelé komiksových postaviček zvláště vyřádí!
 
 
Zdroj 
 
 
 
S+H: Hurvínkovo trápení se školou

HURVÍNKOVO TRÁPENÍ SE ŠKOLOU
 
Hurvínkův školní systém, Hurvínkovo trápení se školou, Hamáček a Mánička se milují, Spejblova omluva, O škole, Za všechno můžou myši, Něco na zub, Výměna názorů, Hurvínkova politika, Večerníček, Třikrát dva je šest, Ukolébavka.                                    
 
Hrají Martin Klásek, Helena Štáchová a Miroslav Polák.
 
Ano, Hurvínek má trápení se školou, což není nic divného, protože to školáci občas mívají. Ale Hurvínek má těch trápení víc. Třeba s taťuldou Spejblem a to nejen kvůli škole, někdy s Máničkou a dokonce i sám se sebou. Napovídají to názvy scének, které tvoří tento nový titul Divadla S+H. Napsala je Helena Štáchová a spolu s Martinem Kláskem, jehož Spejbl a Hurvínek jsou tentokrát v převaze, i mistrně namluvila. No a nebyl by to Žeryk (Mirek Polák), aby se tam alespoň jedenkrát nepřiplet.
 
Co dodat? Snad jen to, že tohle CD s jedním ne zrovna vzorným školákem v hlavní roli je i pro předškoláky a poškoláky!