Audioknihy.net - Emil a detektivové - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Emil a detektivové

datum Pá 13 září 2013, 10:43:12 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Chcete-li zabavit své dítko, pošlete ho vlakem k příbuzným, s penězmi v kapse, a poté ho nechte vyšetřovat velkou vlakovou loupež. A nebo mu pusťte Emila.

 

Příběh plný akce, zábavy a napětí napsal Erich Kästner.

Emil a detektivové (1929) je dětská detektivka, nadmíru šťastně a vtipně spojená s výchovným poučením. Je to knížka veselá, plná naděje a zápletek, v níž morálka příběhu přirozeně a nenásilně vyplývá z chování dětských hrdinů. Kniha byla prvním triumfem známého německého spisovatele a znalce dětské psychologie Ericha Kästnera a do dnešních dnů se dočkala překladu do 59 světových jazyků. Kästnerův Emil si získal literární svět nejen coby vlaštovka nového žánru – dětské detektivky, ale také novátorským pojetím příběhu, ve kterém nevystupují učesané typy hodných dítek, ale opravdoví malí kluci a děvčata, se všemi svými dobrými vlastnostmi i nešvary. Napínavý děj autor navíc zasadil mimo tehdy obvyklé pohádkové kulisy, do obrovského a neznámého Berlína obydleného skutečnými lidmi z masa a kostí. Tyto prvky ve spojení s nadčasovým Kästnerovým humorem zajistily titulu celosvětovou popularitu a spolehlivě dopravily Emila s jeho prázdninovým kufříkem až ke čtenářům 21. století.

 

Emil a detektivové

 

Ve formě mluveného slova se u nás kniha objevuje vůbec poprvé.

 

Celkový čas 1 hodina 37 minut

Účinkují: Sebastian Baalbaki, Marek Eben, Libuše Švormová, Dana Batulková, Jiří Lábus, Arnošt Goldflam, Jaroslava Kretschmerová, Josef Somr, Oldřich Navrátil, děti z Dismanova rozhlasového dětského souboru a další.

Režie: Jan Jiráň

Překlad: Jitka Fučíková

Scénická: hudba: Peter Binder

Dobové ilustrace: Walter Trie

 

Vydává Audioberg
Distribuce Radioservis, a.s.