Audioknihy.net - Dívka s jizvou - Rozcestník
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Dívka s jizvou

nahled
Autor: Arnošt Lustig
Čte: Viktor Preiss
Režie: Hana Kofránková
Stopáž: 3h 3 min
Verze: Zkrácená
Počet CD: 3
Datum vydání: 8.11.2010
Vydavatel: Různí

 V příběhu se setkáváme s Jitkou Thelénovou, vychovávanou v Pražském ústavu pro rasově čisté dívky. Tam se dostala po smrti svých rodičů, kteří se stali obětí teroru po atentátu na Heydricha. V hlavní hrdince se sváří právě probuzená ženskost s nenávistí vůči všem, kdo se podíleli na ztrátě jejích nejbližších. Titul vydává Mladá fronta ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum.

 

Viktor Preiss (1947 v Praze) | Jeho mimořádný talent i herecký rozsah jej přivedl k nejrůznějším rolím jak na divadle, v rozhlase, filmu, tak zejména v bezpočtu televizních inscenací. Za svou práci v rozhlase, dabingu a televizi byl několikolikrát oceněn. Zkusil si divadelní režii i režii TV dokumentu. Ilustroval několik knížek. Působil též jako pedagog na DAMU. Působí v Divadle na Vinohradech.

Arnošt Lustig (1926) | Spisovatel, scenárista, novinář a pedagog. Jeho literární dílo se zabývá tragickým osudem Židů a holocaustem i vlastními zážitky z koncentračních táborů. Jeho dílo je i ve světě vysoce ceněno jako jeden z nejpůsobivějších obrazů holocaustu. Z jeho knih jmenujme sbírku povídek Démanty noci, román Dita Saxová a nebo novelu Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou.

 

Nahrávka vznikla podle knihy Arnošta Lustiga Dívka s jizvou, vydané nakladatelstvím Mladá fronta v roce 2010 | hudba Petr Mandel | redakce a úprava textu Antonín Kočí | Zvuk, střih a mastering Jiří Suchánek | Obálka a design Ondřej Fučík | Nahrálo vydavatelství TYMPANUM ve spolupráci s nakladatelstvím Mladá fronta v září 2010 ve studiu DAMU v Praze