Audioknihy.net - Úpal / V Paríži - Rozcestník
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Úpal / V Paríži

nahled
Autor: Ivan A. Bunin
Čte: Jozef Dado Nagy, Juraj Dobrakov
Režie: Juraj Dobrakov
Stopáž: 58 min
Verze: Nezkrácená
Počet CD: 1
Datum vydání: 2010
Vydavatel: Kniha do ucha

Slovenský jazyk.

Po veľkom úspechu titulu Daniil Charms - Príbehy vydáva vydavateľstvo Kniha do ucha ďalší titul dvojice Dado Nagy a Juraj Dobrakov.Tentokrát sú to dve poviedky o láske, ktoré Bunin napísal s patnásťročným odstupom v preklade Dušana Slobodníka. Sú veľmi odlišné svojou atmosférou. Poviedka Úpal opisuje krátky intenzívny ľúbostný ošiaľ, z ktorého sa hlavný hrdina nevie ešte dlho dlho spamätať. Próza V Paríži hovorí o poslednej zrelej láske dvoch ľudí v najlepších rokoch. Brilantné Dadovo čítanie dokresľuje pôsobivá a emotívna Dobrakovova hudba.

O autorovi:

Ivan Bunin (1870 – 1953)


Známy ruský prozaik a básnik, nositeľ Nobelovej ceny za literatúru, ktorý v roku 1917 emigroval do Francúzska. Pre Bunina je láska niečo vzácne, čo dostávame iba dočasne a veľmi zriedka. Preto je tak často spojená s krehkou krásou, smútkom, a bolesťou.

O interpetoch:

Jozef Dado Nagy (1970)

Vyštudoval FFUK v Bratislave, odbor angličtina a ruština. Autorsky amoderátorsky sa podieľal na literárnych reláciaách v STV (Litera, Silná káva, Literárne oko), na Rádiu Twist/Viva a v Slovenskom rozhlase (Literárna revue) Vydal knihu parodických kuchárskych receptov - Slepačie polievky pre otrlých (Sofa. 1996). Je moderátorom a organizátorom viacerých literárnych podujatí. Účinkoval v troch hrách divadla GUnaGU. Je spoluautorom (s Petrom Krištúfkom) medzinárodne úspešného filmového projektu Rota pomalého nasadenia

Juraj Dobrakov (1973)

Hudobný skladateľ, hudobný režisér. Autor hudby k vyše štyrom desiatkam divadelných predstavení. Kompnuje hudbu pre TV, rozhlas, film, reklamné spoty, multimediálne prezentácie, web, nekomerčné projekty. Zaoberá sa tiež hudobnou réžiou a profesionálnym masteringom.