Audioknihy.net - Poslední promítač ze Sudet - Rozcestník
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Poslední promítač ze Sudet

nahled
Autor: Dalibor Funda
Čte: Jiří Lábus
Režie: Jan Jiráň
Stopáž: 54 min
Verze: Výběr
Počet CD: 1
Datum vydání: 22.11.2010
Vydavatel: Tympanum
Soubor povídek, které na sebe volně navazují, je částečně inspirován rodinnými příběhy autora, zejména vyprávěním jeho babičky pocházející z předválečných Sudet. Jejich hrdiny a hrdinkami jsou obyčejní lidé z meziválečných a válečných Sudet, jejichž národní identita v prostředí česko-německého soužití, národnostních a politických konfliktů zpravidla není jednoznačně vymezena. Žijí spíše navzdory, respektive mimo neúprosnou logiku nacionálních a jiných ideologií.
 
Dalibor Funda se narodil v roce 1955 nedaleko německých hranic, v oblasti dřívějších Sudet. Po ukončení vysokoškolského studia v Praze se věnoval profesi architekta, kterou později opustil a začal působit v oblasti reklamy a médií. Jeho literární tvorba a setkání s výtvarníkem Borisem Jirků vyústily ve vydání této prvotiny Poslední promítač ze Sudet. Dalibor Funda se věnuje rovněž užitému umění a designu formou tvorby uměleckých artefaktů a jejich následnému prodeji prostřednictvím galerií.
 
Nahrávka obsahuje tyto vybrané povídky
1. Bezejmenná – 18 min
2. Rabas – 19 min
3. Rin Tin Tin – 17 min
 
Nahrávka vznikla výběrem povídek z knihy vydané nakladatelstvím Prostor v roce 2010, napsal Dalibor Funda, režie Jan Jiráň, hudba Dominik Renč, zvuk, střih a mastering Martin Dušek, ilustroval Boris Jirků, Grafická úprava Bohumír Golda, vyrobilo vydavatelství TYMPANUM v Praze v říjnu 2010