Audioknihy.net - AudioStory - Rozcestník
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


AudioStory

Název:  AudioStory
Rok založení: 1991
Web: www.audiostory.cz
Kontakt: nakladatelstvi@audiostory.cz

 

 

 

Informace o vydavatelství:

Vzniklo v roce 1991 jako zcela průkopnický projekt na poli vydávání audioknih. Zaměřilo se na produkci nahrávek beletrie pro děti i dospělé. Volilo široký dramaturgický záběr, aby si vybral opravdu každý. Klíčem k výběru pro natáčení byla čtenářská oblíbenost titulu v knižním vydání. Hlavním cílovým zákazníkem byly ženy středního věku, které nakupují nejen pro sebe, ale pro celou rodinu – muže, děti i seniory.

Zvoleným nosičem byla audiokazeta. Inspiračním zdrojem kanadská a americká praxe poslouchání knih na audiokazetách. Motivací láska k rozhlasové tvorbě a osobní zkušenosti i kontakty v tomto oboru, kterými disponovala majitelka a producentka vydavatelství – PhDr. Jindřiška Nováková. AudioStory založila jako malou, rodinnou firmu, jejíž prestiží je vytvářet soukromý zlatý fond zvukových nahrávek četby, určený pro milovníky literatury a uměleckého slova na mikrofon z řad zdravých i zdravotně handicapovaných lidí.

„AudioStory uvádí“… se ozývá na úvod většiny „knížek do ucha“ už řadu let. Od poloviny roku 2006 spolupracuje AudioStory s vydavatelstvím Popron Music. Nabízí mu v exkluzivní licenci své nahrávky pro reedice na CD. Vytvořilo si novou image, modernizuje dramaturgický výběr, získává mladé herce… A nadále natáčí nové tituly, vytváří nové projekty. Vstoupilo do nové vlny svého vývoje.

Distribuce a Klub zvukové knihy

Široká nabídka audioknih se značkou AudioStory, Popron Music a Fonia je k dostání v prodejních sítích Academia, Bontonland, Kanzelsberger, Karmelitánské knihkupectví, Kosmas, Nakladatelský servis, Neoluxor, Tesco, v knihkupectvích, v prodejnách CD, v zásilkové službě a prostřednictvím e-shopu www.popron.cz, napojeného na katalog webových stránek www.audiostory.cz.

Klub zvukové knihy v dosavadní podobě zaniká. Výhledově připravujeme nové podmínky jeho fungování. Současná členská základna je v evidenci a jednotliví zákazníci budou pravidelně obesíláni novými katalogy.
 

nahled nahled nahled nahled nahled