Audioknihy.net - Různí - Rozcestník
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Různí

Metafora

Metafora

Název: Metafora
Rok založení: 2001
Web:  www.metafora.cz
Kontakt: helena@metafora.cz

  

 

   

Motto

Motto

Název: Motto
Rok založení:  1990
Web:  www.motto.cz
Kontakt: redakce@motto.cz

  

Levné knihy

Levné knihy

Název: Levné knihy, a. s.
Rok založení:  1994
Web:  www.levneknihy.cz
Kontakt: info@levneknihy.cz, e-shop@levneknihy.cz

 

Paseka

 

 

Název: Paseka

 

Rok založení: 1989

 

Web: www.paseka.cz/

 

 

Kontakt: paseka@paseka.cz

 

 

Moba

Název: Moba 

 

Rok založení: 1991

 

Web: 

www.mobaknihy.cz

Kontakt: shop@mobaknihy.cz

 

 

Informace o vydavatelství: 

Nakladatelství MOBA vzniklo v moravské metropoli Brno na podzim roku 1991 jako společnost se zahraniční účastí. Partnerem několika českých společníků se stalo významné německé nakladatelství Verlagsgruppe Lübbe sídlící
nedaleko Kolína nad Rýnem v Bergisch Gladbachu. V témže roce začalo vydávat románové sešity ve dvou řadách, které ihned po vydání zaznamenaly ohromný čtenářský ohlas a jejichž počet vzrostl na současných 25 řad měsíčně v mnoha žánrech - romány z lékařského prostředí, westerny,romány pro ženy, horory a sci-fi.
 
Stále větší podíl na celkové produkci zaujímají knižní tituly vydávané v mnoha edicích a žánrech, jako jsou historický román a krimi, literatura faktu, Původní česká detektivka, Severská krimi, Světová krimi, Krimi
international - Místo činu, Společenské romány, Romány pro ženy, Knižnice klasiků, westerny, audioknihy.

 

Portál

logo Portál

Název: Portál   

Rok založení: 1990

 

 

Web:  portal.cz/

  Kontakt:  naklad@portal.cz ,  obchod@portal.cz

 

Informace o vydavatelství:

 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly další oblasti jako sociologie, politologie, zdraví, média, antropologie, ekologie, filozofie, ekonomie, sémiotika či kulturologie.

Velkou skupinu čtenářů Portálu tvoří rodiče. Pro ně jsou určeny praktické příručky o výchově a také knihy her a nápadů rozvíjejících dětskou tvořivost, které úspěšně využívají i učitelé a vychovatelé. V posledních letech se Portál výrazně zaměřil také na problematiku těhotenství a mateřství. Rady najde v knihách i dospívající mládež a nejen jí jsou navíc určeny knihy her a cvičení sloužící k zachování bystrého rozumu, tělesné kondice a k nalezení místa v sociální skupině. Pro malé i starší děti Portál vydává pohádky, příběhy, říkadla.

Portál vychází vstříc i zájemcům o populárně psychologickou literaturu a snaží se uspokojovat zájem čtenářů o sebepoznání, vlastní duševní růst a poznání skutečných hodnot. Zároveň pomáhá řešit problematiku vztahů - partnerských, rodinných i pracovních. Setkání s významnými osobnostmi a jejich názory přibližuje edice Rozhovory.

Odborná literatura - publikace a slovníky, které tvoří asi polovinu produkce - je určena studentům nejrůznějších oborů vysokých škol i odborníkům v praxi, kteří nechtějí ztratit přehled o nových trendech a vývoji v oboru.

Příběhy a legendy v dalších edičních řadách umožňují nahlédnout do filozofií různých kultur a přinášejí inspiraci k hledání vlastní životní cesty.

Publikace z nakladatelství Portál najdete v běžné síti knihkupectví v Čechách, na Moravě i ve Slovenské republice (www.portalslovakia.sk).

 

Mladá fronta

 

 

Milahelp

milahelp

Název:  MIlahelp
Rok založení:  2007
Web: http://www.milahelp.cz/

Kontakt: info@milahelp.cz

 

 

nahled nahled nahled nahled nahled